Biežāk uzdotie jautājumi

FAQ īsumā

1. Esmu aizmirsis savu paroli!
2. Esmu aizmirsis, ar kādu e-pastu es reģistrējos Elfa Distrelec!
3. Esmu aizmirsis savu lietotājvārdu!
4. Vēlos mainīt savā klienta kontā saglabāto adresi!
5. Vēlos saņemt sūtījumus uz citu adresi, nevis uz juridisko adresi!
6. Es regulāri izmantoju dažādas piegādes adreses. Vai es varu tās saglabāt savā profilā?
7. Vai varu saglabāt sava iepirkumu groza saturu?
8. Man jau ir klienta numurs. Kā es varu atvērt jaunu kontu Elfa Distrelec internetveikalā ar šo klienta numuru?
9. Es turpinu saņemt e-pastus no Elfa Distrelec!
10. Detaļu sarakstu importēšana
11. Saraksti
12. Pasūtījumu un preču atgriešanas pārvalde
13. Paplašinātā meklēšana
 


1. Esmu aizmirsis savu paroli!

Novietojiet kursoru uz pogas "Mans konts" (meklēšanas ailes labajā pusē). Iznirstošajā izvēlnē klikšķiniet uz saites "Aizmirsta parole". Nākamajā lapā ievadiet e-pastu, kuru lietojāt reģistrācijai Elfa Distrelec internetveikalā, un klikšķiniet "Sūtīt".

Jūs saņemsit e-pastu ar saiti ("Atiestatīt paroli"), lai atiestatītu savu paroli. Klikšķinot uz šīs saites, tiks atvērta lapa, kur varat izveidot jaunu paroli savam kontam. Tiklīdz abās ailēs ievadīsit jauno paroli un klikšķināsit uz "Atjaunināt paroli", jaunā parole tiks saglabāta.


2. Esmu aizmirsis, ar kādu e-pastu es reģistrējos Elfa Distrelec!

Šajā gadījumā, lūdzu, sazinieties ar Elfa Distrelec palīdzības dienestu.


3. Esmu aizmirsis savu lietotājvārdu!

Ja esat reģistrējies Elfa Distrelec internetveikalā kā jauns lietotājs, Jūsu lietotājvārds ir e-pasta adrese, kuru esat norādījis reģistrācijas laikā.

Ja jau agrāk pirms jaunā Elfa Distrelec internetveikala atvēršanas Jums bijis lietotāja konts, kas ticis pārvietots, Jūsu lietotāja vārds var atšķirties no e-pasta adreses. Šajā gadījumā, lūdzu, sazinieties ar Elfa Distrelec palīdzības dienestu.


4. Vēlos mainīt savā klienta kontā saglabāto adresi!

 • Ja Jums jau ir interneta klienta konts Elfa Distrelec internetveikalā: piesakieties savā klienta kontā Elfa Distrelec internetveikalā. Klikšķiniet uz pogas "Mans konts" meklēšanas ailes labajā pusē. Tad navigācijas joslas kreisajā pusē sadaļā "Konta dati" atradīsiet saiti "Adreses". Klikšķinot uz tās, labajā pusē kļūs redzama Jūsu pašreizējā rēķina adrese un visas saglabātās piegādes adreses. Lai mainītu rēķina adresi, klikšķiniet uz bultiņas tās labajā pusē.
 • Ja Jums nav interneta klienta konta Elfa Distrelec internetveikalā: ritiniet uz leju līdz Elfa Distrelec vietnes beigām. Apakšējā zonā ir četras sadaļas: "Pakalpojumi", "Par mums", "Ražotāja veikali" un "Ātrās saites". Sadaļā "Ātrās saites" atradīsiet saiti "Adreses maiņa". Klikšķiniet uz tās un nākamajā lapā ierakstiet veidlapā savu klienta numuru, kā arī veco un jauno adresi un beidzot klikšķiniet uz "Sūtīt pieprasījumu". Elfa Distrelec darbinieks parūpēsies par Jūsu adreses labojumiem.


5. Vēlos saņemt sūtījumu uz citu adresi, nevis uz juridisko adresi!

Iepirkumu grozā pēc satura pārbaudes klikšķiniet uz "Turpināt". (Ja vēl neesat pieteicies sistēmā, tiksiet aicināts to izdarīt.)

Nākamajā lapā Jums jāizvēlas viena no iespējām "Juridisko adresi izmantot kā piegādes adresi" vai "Sūtīt savu pasūtījumu uz citu adresi".

Izvēlieties otro iespēju.

Neatkarīgi no tā, kādus datus jau esat saglabājis savā profilā, pie rēķina adreses kļūs redzamas šādas turpmākās iespējas:

 • Sadaļa "Piegādes adrese". Ja tā jau ir aizpildīta, Jūs varat izmainīt adresi, klikšķinot uz pogas "Mainīt" adreses labajā pusē.
 • Klikšķinot uz pogas "Pievienot jaunu adresi", Jūs varat norādīt jaunu piegādes adresi, kas tiks lietota šim pasūtījumam. Arī šī adrese tiks saglabāta Jūsu kontā turpmākai lietošanai.
 • Zemāk ir redzamas piegādes adreses, ko Jūs jau esat saglabājis lietotāja kontā. Klikšķiniet uz "Izvēlēties adresi", lai izvēlētos atbilstošo adresi pašreizējam pasūtījumam.


6. Es regulāri izmantoju dažādas piegādes adreses. Vai es varu tās saglabāt savā profilā?

Ieejiet savā klienta kontā Elfa Distrelec internetveikalā. Klikšķiniet uz pogas "Mans konts" meklēšanas ailes labajā pusē. Tad navigācijas joslas kreisajā pusē zonā "Konta dati" atradīsiet saiti "Adreses". Klikšķinot uz tās, labajā pusē zem pašreizējās rēķina adreses kļūs redzamas Jūsu jau saglabātās piegādes adreses. Klikšķinot uz pogas "Pievienot adresi", sarakstam varat pievienot citu adresi.

Ja vēlaties dzēst adresi no saraksta, klikšķiniet uz bultiņas adreses labajā pusē, lai atvērtu adreses datus. Zem adreses ailēm atradīsiet pogu "Dzēst adresi".


7. Vai varu saglabāt sava iepirkumu groza saturu?

Atveriet iepirkumu grozu. Zem visu preču saraksta iepirkumu grozā atradīsiet pogu ar lejup rādošu bultiņu. Klikšķinot uz šīs pogas, Jums būs iespēja eksportēt pirkumu groza saturu kā XLS vai CSV failu:

 • XLS: Microsoft Excel fails, kuru var tieši atvērt un apstrādāt Excel programmā.
 • CSV: Vienkāršs teksta fails, kurš Jūsu pirkumu groza saturu atspoguļo ar komatiem atdalītās vērtībās ("Comma Separated Values"). Šādus CSV failus var interpretēt un apstrādāt daudzās dažādās programmās.

(Gan XLS, gan CSV formātā lejupielādētie faili ir saderīgi ar detaļu sarakstu importa rīku.)


8. Man jau ir klienta numurs. Kā es varu atvērt jaunu kontu Elfa Distrelec internetveikalā ar šo klienta numuru?

Ja Jums jau ir Elfa Distrelec klienta numurs, Jūs varat mums to paziņot, reģistrējot klienta kontu. Tad mēs piesaistīsim Jūsu jauno klienta kontu vecajam kontam. Šim nolūkam rīkojieties saskaņā ar turpmāk sniegto aprakstu.

Nosacījums: Jūs neesat pieteicies Elfa Distrelec internetveikala sistēmā. Novietojiet kursoru uz pogas "Mans konts" (meklēšanas ailes labajā pusē). Iznirstošajā izvēlnē klikšķiniet uz saites "Esmu jauns klients" un atvērtajā lapā atlasiet iespēju "Reģistrēties kā biznesa klientam". Kļūs redzama reģistrācijas veidlapa, kurā būs arī aile "Klienta ID". Aizpildiet pilnībā veidlapu un klikšķiniet uz "Pabeigt reģistrāciju". Elfa Distrelec darbinieks parūpēsies par Jūsu vecā konta sasaisti ar Jūsu jauno Elfa Distrelec lietotāja kontu.


9. Es pastāvīgi saņemu e-pastus no Elfa Distrelec!

Klienta konta iestatījumos Jūs varat atrakstīties no Elfa Distrelec jaunumu vēstuļu saņemšanas, ja vairs nevēlaties tās saņemt. Lai to izdarītu, klikšķiniet uz pogas "Mans konts" meklēšanas ailes labajā pusē. Navigācijas joslas kreisajā pusē sadaļā "Konta dati" atradīsiet saiti "Ieejas dati". Izvēloties šo saiti, labajā pusē Jums kļūs redzami Jūsu konta dati, tostarp sadaļa "Jaunumu vēstule". Šeit Jūs varat reģistrēties, lai saņemtu jaunumu vēstules.


10. Detaļu saraksta importēšana

Izmantojot funkciju "Detaļu saraksta imports", Jūs varat ātri un vienkārši importēt preču datu sarakstus Elfa Distrelec internetveikalā un attiecīgās preces no veikala ielikt pirkumu sarakstos vai iepirkumu grozā.

Lai varētu izmantot funkciju "Detaļu saraksta imports", Jums jāpiesakās sistēmā. Ja tas vēl nav izdarīts, lūdzu, reģistrējiet klienta kontu Elfa Distrelec internetveikalā un piesakieties tajā.

Detaļu saraksta importa funkcijas lietošana

 1. Klikšķiniet uz saites "Saraksta imports" pārlūka ekrāna augšā. Šai funkcijai var piekļūt arī saraksta izvēlnē metanavigācijas zonā ar nosaukumu "Importa rīks".
 2. Atvērtajā lapā redzēsiet divas iespējas, kā importēt savus datus: kopējot un ielīmējot datus no starpliktuves vai augšupielādējot atbilstoši aizpildītu Excel darblapu.
  • A. Datu ievietošana no starpliktuves:
   • Ievietojiet datus teksta ailē tīmekļa vietnes kreisajā pusē šādā formātā:
    aa, nnnnnn, ttttt
    (aa: šīs preces vajadzīgais skaits
    nnnnnn: Elfa Distrelec preces numurs ar 6 līdz 8 zīmēm
    tttt: preces tipa nosaukums (nav obligāts))
    Katrai precei izveidojiet jaunu rindu.
   • Beidzot klikšķiniet uz pogas "Turpināt" pārlūka loga kreisajā pusē.
  • B. Excel faila augšupielāde
   • Lai imports notiktu nevainojami, lūdzu, lejupielādējiet "Elfa Distrelec Excel veidni".
   • Aizpildiet datu lapu ar sava detaļu saraksta datiem un saglabājiet izmainīto failu (svarīgi: kā XLS failu).
   • Klikšķiniet uz pogas "Izvēlēties no diska" un atvērtajā logā izvēlieties aizpildīto failu.
   • Tad virs pogas "Atlasiet no diska" jābūt redzamam augšupielādētā faila nosaukumam.
   • Beigās klikšķiniet pogu "Turpināt" pārlūka loga kreisajā pusē.
 3. Nākamajā lapā "Importa pārbaude" ir redzamas preces, kuras ir atrastas atbilstoši Jūsu ievadītajiem datu ierakstiem. Šeit, ja nepieciešams, Jūs vēl varat labot katras preces daudzumu vai izdzēst tās no saraksta.
 4. Visi datu ieraksti, kuriem nav atrasta atbilstoša prece, lapas beigās ir atsevišķi uzskaitīti tabulā. Tādēļ importa laikā šie datu ieraksti tika ignorēti.
 5. Ar pogām "Pievienot iepirkumu sarakstam" vai "Pievienot iepirkumu grozam" Jūs varat rediģēt šādi sagatavoto preču sarakstu.


11. Saraksti

Elfa Distrelec internetveikalā Jūs varat izveidot dažādus preču sarakstus, ko varat izmantot savu pirkumu kārtošanai un pārvaldei.

Papildus iespējai izveidot preču sarakstus jebkurā skaitā Jūs varat ātri un vienkārši iezīmēt preces kā "izlasi" un tādējādi pievienot tās savam "Manu izlases preču" sarakstam.

Izlases preces

 • Lai preci ātri pievienotu savai izlasei no preču saraksta vai piedāvājuma reklāmas, novietojiet kursoru uz preces un klikšķiniet uz sirds simbola, kurš parādās. Pārvietojiet kursoru prom no preces, tad sirds simbols saglabājas redzams. Tas rāda, ka prece ir veiksmīgi pievienota izlases sarakstam.
 • Attiecīgās preces detalizēta skatījuma lapā sirds poga ir redzama labajā pusē zem pieejamības rādītāja.
 • Lai skatītu sava izlases saraksta pašreizējo saturu, novietojiet kursoru uz pogas "Saraksti" (otrā poga meklēšanas ailes labajā pusē) un atvērtajā izvēlnē klikšķiniet uz "Manas izlases preces".
 • Atvērtajā lapā Jūs redzēsiet sarakstā visas preces, kuras esat pievienojis savai izlasei. Lai izņemtu preci no saraksta, novietojiet kursoru uz preces un klikšķiniet uz x simbola, kurš parādās pie labās apmales.

Preču vai pirkumu saraksti

 • Lai ātri pievienotu preci pirkumu sarakstam no preču saraksta vai piedāvājuma reklāmas, novietojiet kursoru uz attiecīgās preces un klikšķiniet uz redzamās sarakstu ikonas.
 • Atveras logs, kur varat norādīt, kurā pirkumu sarakstā Jūs vēlaties saglabāt šo preci. Izvēlieties vienu vai vairākus esošos sarakstus vai ievadiet jauna saraksta nosaukumu, kurā jāsaglabā šī prece.
 • Attiecīgās preces detalizēta skatījuma lapā attiecīgā saraksta poga ir redzama labajā pusē zem pieejamības rādītāja.
 • Lai skatītu sava pirkumu saraksta saturu, novietojiet kursoru uz pogas "Saraksti" (otrā poga meklēšanas ailes labajā pusē) un atvērtajā izvēlnē klikšķiniet uz nepieciešamā saraksta nosaukuma. (Ja saraksta nosaukums nav redzams, klikšķiniet uz saites "Rādīt visus sarakstus" izvēlnes beigās.)
 • Loga labajā pusē Jūs redzēsiet visas preces attiecīgajā skaitā savā pirkumu sarakstā. Lai preci izņemtu no pirkumu saraksta, novietojiet kursoru uz preces un klikšķiniet uz x simbola, kurš parādās blakus skaitam.
 • Ar pogu "Pievienot sarakstu grozam" Jums ir iespēja pievienot sava pirkumu saraksta saturu Jūsu pirkumu groza pašreizējam saturam.
 • Alternatīva – izmantojot pogu ar lejup rādošo bultiņu, Jūs sarakstu varat lejupielādēt faila veidā. Klikšķinot uz šī simbola, varat izvēlēties lejupielādi XLS vai CSV faila veidā:
  • XLS: Microsoft Excel fails, kuru Jūs varat atvērt un rediģēt tieši Excel programmā;
  • CSV: vienkāršs teksta fails, kurā ir Jūsu pirkumu groza saturs ar komatu atdalītu vērtību veidā. Šādus CSV failus var interpretēt un apstrādāt ar daudzām dažādām programmām.

(Gan XLS, gan CSV formātā lejupielādētie faili ir saderīgi ar detaļu sarakstu importa rīku.)


12. Pasūtījumu un preču atgriešanas pārvalde

Elfa Distrelec internetveikala zonā "Mans konts" Jūs varat viegli un ērti apskatīt iepriekšējo pasūtījumu statusu un sagatavot pieprasījumus preču atgriešanai.

 1. Ieejiet veikala sistēmā ar saviem lietotāja datiem.
 2. Klikšķiniet uz pogas "Mans konts" meklēšanas ailes labajā pusē.
 3. Navigācijas joslas kreisajā pusē vispirms atlasiet "Pasūtījumu pārvaldnieks" un pēc tam zemāk "Pasūtījumu vēsture".
 4. Jūs redzēsiet visu iepriekšējo pasūtījumu sarakstu. (Ja esat uzņēmuma konta administrators Elfa Distrelec internetveikalā, redzēsiet visu Jūsu uzņēmuma darbinieku pasūtījumus.) Jūs varat filtrēt, šķirot vai izdrukāt šo sarakstu atbilstoši saviem kritērijiem.
 5. Ar bultiņu pie katra pasūtījuma var atvērt lapu ar detalizētiem pasūtījuma datiem.
 6. Detalizēto datu lapā ir informācija par pasūtījuma datumu, statusu, rēķina adresi un piegādes adresi, samaksas un piegādes veidu un pasūtītajām precēm. Šeit Jūs varat tās atjaunot vai pievienot pirkumu sarakstam.
 7. Tiklīdz Jūsu pasūtījumam būs statuss "Saņemts", Jūs varat sagatavot pieprasījumu atsevišķu pozīciju atgriešanai. Lai to izdarītu, klikšķiniet uz "Atgriezt šo preci" zem pasūtītā skaita.
 8. Atvērtajā "izgaismotajā logā" ievadiet atgriežamo preču skaitu, norādot atgriešanas iemeslu, iepakojuma statusu, savus komentārus un, ja nepieciešams, atgriezto preču sērijas numurus. Papildus Jums ir iespēja norādīt, vai atgrieztā prece jāaizstāj ar jaunu. Beigās klikšķiniet uz "Sūtīt pieprasījumu".
 9. Jūs saņemsit e-pastu, kas apstiprina Jūsu pieprasījumu preču atgriešanai.
 10. Ar Jums sazināsies Elfa Distrelec darbinieks.

   

13. Paplašinātā meklēšana

Elfa Distrelec internetveikals piedāvā daudz dažādu preču. Lai viegli un ērti atrastu pareizo preci, veikalam ir filtra funkcija, ko varat izmantot preču un rezultātu sarakstu ierobežošanai.

 1. Naviģējiet uz meklētajai precei piemērotu apakškategoriju (piemēram, "Optoelektronika").
 2. Alternatīva – ievadiet meklēto terminu meklēšanas ailē un nospiediet ievadīšanas taustiņu.
 3. Nākamajā lapā sarakstā būs redzamas visas attiecīgās preces. Jūs varat šķirot šo sarakstu pēc dažādiem kritērijiem.
 4. Lai ierobežotu preču skaitu, filtra josla kreisajā pusē piedāvā šādas iespējas:

Filtrēšana pēc citas apakškategorijas:
Joslas augšpusē ir redzamas pašreizējās kategorijas apakškategorijas (ja tādas ir). Izvēlieties apakškategoriju, lai vēl vairāk ierobežotu preču atlasi.

 • Filtrēšana pēc ražotāja vai preces īpašības: zem kategorijām atradīsiet sadaļas ražotājiem vai preces īpašībām. Šeit izvēlieties vajadzīgās īpašības, klikšķinot uz lodziņa blakus ražotājam vai preces īpašībai. Katrā sadaļā Jūs varat izvēlēties vairākus kritērijus, piemēram, "Ražotājs A" un "Ražotājs B".
 • Filtrēšana pēc pieejamības: pieejamības sadaļā kā filtra kritēriju var iestatīt preces tūlītēju pieejamību.
 • Filtrēšana pēc cenas: bīdiet slīdni pa kreisi vai pa labi, līdz zem skalas ir redzams atbilstīgais cenu diapazons.
 • Katram no iepriekš minētajiem ierobežojumiem vai filtrēšanas kritērijiem sadaļā "Filtrs" ir redzama attiecīga etiķete, kas parāda aktīvo filtra kritēriju. Klikšķiniet etiķetē uz "x", lai atkal noņemtu šo filtra kritēriju.