Datu aizsardzība

Kas ir personas dati?

Personas dati ir informācija, ko var attiecināt uz Jūsu identitāti. Piemēram, tas ir Jūsu vārds, uzvārds, adrese, tālruņa numurs un e-pasta adrese.

Kā Elfa Distrelec aizsargā Jūsu personas datus?

Pasūtīšanas procesā un klienta konta ietvaros Jūsu personas dati internetā tiek pārsūtīti šifrētā veidā, izmantojot SSL protokolu (Secure Sockets Layer, atslēgu apmaiņa: RSA 1024 biti; lietotāja datu šifrēšana: Triple DES 1024 biti). Kredītkartes datus iegūst, apstrādā un, ja esat ierīkojis klienta kontu, šifrētā veidā saglabā tikai mūsu maksājumu pakalpojumu sniedzējs Evo Payments. Drošu savienojumu var pazīt, ja pārlūkā redzamā adrese sākas ar "https://...", nevis "http://..." un loga labajā malā parādās piekaramā atslēga. Ar tehniskiem un organizatoriskiem pasākumiem mēs aizsargājam savu tīmekļa vietni un citas sistēmas pret trešo personu darbībām, kuras var izraisīt Jūsu datu zudumu, iznīcināšanu, piekļuvi tiem, izmaiņas vai izplatīšanu.

Jūsu klienta kontam var piekļūt tikai, ievadot Jūsu personisko paroli. Jums vienmēr būtu jānodrošina savas piekļuves informācijas slepenība un, beidzot saziņu ar mums, jāaizver pārlūka logs vai mobilā lietotne, jo īpaši tad, ja datoru vai mobilo ierīci lietojat kopā ar citām personām.

Kad Elfa Distrelec izmanto un apstrādā personas datus?

Mēs zinām, ka Jums ir ļoti svarīga rūpīga rīcība ar Jūsu personas datiem. Tā kā Elfa Distrelec augstu vērtē datu aizsardzību, apkopojot, apstrādājot un izmantojot datus, mēs stingri ievērojam Personas datu aizsardzības likuma un Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma noteikumus. Jūs varat izmantot mūsu interneta vietni un mobilo lietotni, neatstājot personas datus.

Jūsu personas datus un informāciju, ko nododat mūsu rīcībā, Elfa Distrelec izmanto tikai pasūtījumu, preču piegādes un maksājumu apstrādei. Jūsu dati mums ir vajadzīgi arī tam, lai mēs varētu Jūs informēt par pasūtījumiem, Elfa Distrelec precēm, pakalpojumiem un piedāvājumiem.

Ko Elfa Distrelec dara ar personas datiem?

Personas dati (piemēram, adrese, cita no Jums iegūta informācija) vispirms tiek saglabāta mūsu IT sistēmā, lai būtu iespējama optimāla pasūtījumu apstrāde un klientu apkalpošana.

Lai lemtu par līguma izpildi vai izbeigšanu, mēs apkopojam un izmantojam varbūtības vērtības, kuru noteikšanā tiek izmantoti, piemēram, adreses dati.

Lai nosūtītu informatīvos materiālus un reklāmas nolūkā, Jūsu dati tiek pārsūtīti tikai uzņēmuma un grupas ietvaros. Netiek izplatīts trešajām personām, izņemot pakalpojumu sniedzējiem, kas darbojas mūsu vārdā. Ja piekrītat savu personas datu izmantošanai, lai Jums tiktu nosūtīta mūsu bezmaksas jaunumu vēstule un informācija par akcijām un jaunām precēm, lūdzu, reģistrācijas laikā dodiet savu piekrišanu. Vēlāk Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu.

Mēs saglabājam līguma tekstu un nosūtām Jums pasūtījuma datus pa e-pastu. Vispārējos darījumu noteikumus Jūs varat apskatīt jebkurā laikā. Mūsu klientu pieteikšanās zonā Jūs varat apskatīt savus iepriekšējos pasūtījumus.

Elfa Distrelec un sīkfaili

Mūsu tīmekļa vietnē un mobilajā lietotnē tiek lietoti sīkfaili, lai optimizētu to, kā Jūs varat izmantot internetu. Izmantojot mūsu vietni un piekrītot attiecīgajām vadlīnijām, Jūs apliecināt, ka atļaujat mums lietot sīkfailus saskaņā ar šo vadlīniju noteikumiem.

Kas ir sīkfails un kā Elfa Distrelec tīmekļa vietnē tiek lietoti sīkfaili?

Sīkfails ir fails, kas satur datus (burtu un ciparu secību). Šo failu tīmekļa serveris pārsūta tīmekļa pārlūkam, kad Jūs apmeklējat tīmekļa vietni, un pēc tam pārlūks to saglabā. Attiecīgais ID tiek nosūtīts atpakaļ katru reizi, kad pārlūks pieprasa kādu lapu no servera.

Sīkfailos nav informācijas, kas ļauj identificēt Jūsu personību. Tomēr ir iespējams, ka personisku informāciju, ko esam saglabājuši par Jums, mēs varam sasaistīt ar sīkfailos saglabāto un ar tiem saņemto informāciju.

Informāciju, ko mēs saņemam saistībā ar to, ka Jūs lietojat sīkfailus, mēs izmantojam šādiem mērķiem:

 • lai atpazītu Jūsu datoru, kad Jūs apmeklējat mūsu tīmekļa vietni;
 • lai mūsu tīmekļa vietne kļūtu draudzīgāka lietotājam;
 • lai analizētu tīmekļa vietnes lietošanu;
 • lai pārvaldītu tīmekļa vietni;
 • lai izvairītos no krāpšanas un uzlabotu tīmekļa vietnes drošību;
 • lai personalizētu mūsu tīmekļa vietni Jūsu vajadzībām (sniedzot mērķtiecīgas ziņas, kas Jūs varētu interesēt);
 • lai izsekotu Jūsu ceļam mūsu tīmekļa vietnē, ļaujot izmantot noteiktas funkcijas (piemēri: preču pievienošana preču grozam vai izņemšana no tā, pirkuma pabeigšana kasē).

Ja pievienojat preces savai pasūtījuma veidlapai, bet pēc tam izlemjat šajā apmeklējumā neko nepirkt, kā lietotājam draudzīga vietne mēs saglabājam šīs pasūtījuma veidlapas numuru sīkfailā, lai varat to atkal atvērt nākamajā apmeklējuma reizē.

Vai ir droši aktivizēt sīkfailus?

Jā. Sīkfaili ir tikai īsas secīgas datu rindas, kas pašas par sevi nespēj veikt nekādas operācijas. Elfa Distrelec iesaka Jums atļaut tīmekļa pārlūkiem piekrist mūsu tīmekļa vietnes sīkfailiem.

Kā es varu mainīt sīkfailu iestatījumus?

Lai aktivizētu sīkfailus, ievērojiet tālāk sniegto instrukciju, kas izmantojama Jūsu pārlūkam.

Microsoft Internet Explorer

 • Izvēlieties "Interneta opcijas" izvēlnē "Rīki".
 • Klikšķiniet uz cilni "Konfidencialitāte".
 • "Iestatījumos" klikšķiniet uz pogas "Standarts" (vai pārvietojiet slīdni manuāli līdz "Vidējs").
 • Klikšķiniet "Labi".

Mozilla Firefox

 • Atveriet izvēlni "Rīki".
 • Izvēlieties "Iestatījumi".
 • Izvēlieties ikonu "Privātums".
 • Klikšķiniet lodziņā, kas tīmekļa vietnēm ļauj pieņemt sīkdatnes (sadaļā "Izmantot pielāgotus vēstures iestatījumus").
 • Klikšķiniet "Labi", lai saglabātu izmaiņas.

Google Chrome

 • Izvēlnē "Pielāgot un kontrolēt Google Chrome" atlasiet "Iestatījumi".
 • Sadaļā "Rādīt papildu iestatījumus" (privātums, satura iestatījumi) atrodiet iedaļu "Sīkfaili".
 • Lai atļautu lietot sīkfailus, atlasiet "Atļaut saglabāt lokālos datus" vai "Aktivizēt visus sīkfailus".
 • Klikšķiniet "Gatavs".

Safari

 • Atlasiet "Safari" > "Iestatījumi" un klikšķiniet "Privātums".
 • Ailē "Bloķēt sīkfailus" norādiet, vai un kad "Safari" būtu jāpiekrīt tīmekļa vietņu sīkfailiem.

Kādu veidu sīkfaili tiek lietoti Elfa Distrelec tīmekļa vietnē?

Jūs varat iestatīt pārlūku tā, lai tas neatļautu sīkfailu lietošanu (vairāk skatiet pārlūka palīdzības sadaļā). Tomēr atcerieties, ka šādā gadījumā Jums vairs nebūs pieejamas dažas mūsu tīmekļa vietnes personalizētās funkcijas.

Mēs izmantojam triju dažādu veidu sīkfailus:

Sesijas sīkfaili – tie ir pagaidu faili, kas darbojas tikai laikā, kad apmeklējat mūsu tīmekļa vietni (sesijas laikā). Parasti pārlūks dzēš šādus sīkfailus pēc tā aizvēršanas.

Pastāvīgie sīkfaili – šie faili darbojas arī pēc pārlūka sesijas beigām (piemēram, ja piereģistrējaties tīmekļa vietnē un vēlāk to atkal apmeklējat, tīmekļa vietne atpazīst, kas Jūs esat, un rāda attiecīgo sveicienu). Tas ir iespējama, izmantojot pastāvīgos sīkfailus.

Trešo personu sīkfaili – kad izmantojat mūsu tīmekļa vietni, Jums var tikt pārsūtīti trešo pakalpojumu sniedzēju sīkfaili. Ja apmeklējat tīmekļa vietni ar iebūvēto saturu, piemēram, Youtube video, šīs tīmekļa vietnes var pārsūtīt Jums sīkfailus. Elfa Distrelec nekontrolē šādu sīkfailu iestatījumus. Mēs iesakām šo trešo pakalpojumu sniedzēju tīmekļa vietnēs pameklēt papildu informāciju par šiem sīkfailiem un to pārvaldīšanas iespējām.
Turpmāk ir sniegts Elfa Distrelec visbiežāk lietoto sīkfailu saraksts un lietošanas skaidrojums.

Host Type of cookies Source
Distrelec.ch First-party - Persistent Distrelec
Distrelec.ch First-party - Session Distrelec
wt.distrelec.com Third-party - Persistent Webtrekk
.doubleclick.net Third-party - Persistent Doubleclick
Google-analytics.com Third-party - Persistent Google
Googleadservice.com Third-party - Persistent Google


Sīkfailu iestatījumi

Vairāk informācijas par sīkfailu lietošanu skatiet vietnē www.allaboutcookies.org

Sīkfailu bloķēšana

Vairumam pārlūku ir sīkfailu bloķēšanas iespēja. Piemērs:

 • Pārlūkā Internet Explorer Jūs varat bloķēt visus sīkfailus, klikšķinot "Rīki", "Interneta opcijas", "Konfidencialitāte" un pēc tam pārvietojot slīdni, lai atlasītu "Bloķēt visus sīkfailus".
 • Pārlūkā Mozilla Firefox Jūs varat bloķēt visus sīkfailus, klikšķinot "Rīki", pēc tam "Iestatījumi", un sadaļā "Privātums" izslēgt iespēju "Pieņemt sīkdatnes no lapām".

Tomēr visu sīkfailu bloķēšana negatīvi ietekmēs daudzu tīmekļa vietņu lietošanas iespējas.

Sīkfailu dzēšana

Protams, Jūs varat izdzēst datorā jau saglabātos sīkfailus.

 • Ja lietojat Internet Explorer, sīkfaili jāizdzēš manuāli (instrukciju skat. vietnē http://support.microsoft.com/kb/278835).
 • Ja lietojat Mozilla Firefox un vēlaties izdzēst sīkfailus, vispirms jāpārbauda, vai sīkfaili ir izdzēsti, izmantojot iespēju "Dzēst privātos datus" (šo iestatījumu var mainīt, klikšķinot "Rīki", "Iestatījumi" un "Privātums") un klikšķinot "Dzēst nesenās pārlūkošanas vēsturi" izvēlnē "Rīki".

Šajā tīmekļa vietnē un mobilajās lietotnēs datus iegūst un saglabā Webtrekk – tīmekļa analīzes pakalpojums, ko nodrošina Berlīnes uzņēmums Webtrekk, no šiem datiem izveidojot lietošanas profilus ar pseidonīmiem. Šie lietošanas profili palīdz analizēt apmeklētāju darbības un tiek izvērtēti, lai uzlabotu un efektīvāk izstrādātu mūsu preču sortimentu. Šim nolūkam var izmantot sīkfailus. Tie ir mazi teksta faili, kas tiek lokāli saglabāti tīmekļa vietnes apmeklētāja datorā, ļaujot atpazīt lietotāju, kad viņš vēlreiz apmeklēs mūsu tīmekļa vietni. Pseidonimizētie lietošanas profili nav sasaistīti ar pseidonīma īpašnieka personas datiem bez atsevišķas, nepārprotamas attiecīgās personas piekrišanas. Turpmāk Jūs katrā laikā varat aizliegt datu apkopošanu un saglabāšanu tīmekļa analīzes mērķiem.

Tūlītēja atteikšanās

Šajā tīmekļa vietnē, izmantojot tā dēvēto atkārtotas atlases tehnoloģiju, anonīmā formā tiek apkopota un saglabāta informācija par tīmekļa vietnes apmeklētāju meklēšanas darbībām. Šie dati tiek saglabāti Jūsu datorā, izmantojot tā dēvētos sīkfailu teksta failus. Piemērojot algoritmu, tehnoloģija analizē meklēšanas darbības un pēc tam ieteiktās mērķa preces kā interesēm atbilstošu reklāmu var parādīt citās tīmekļa vietnēs (tā dēvētajos izdevējos).

Sociālo tīklu spraudņu iesaistīšana

Mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantoti Facebook, Google un citu sociālo tīklu spraudņi.Mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantoti Facebook, Google un citu sociālo tīklu spraudņi. Tādēļ mūsu interneta vietnē ir redzama "+ 1", "f" vai "pacelta īkšķa" poga. Tās piedāvā ASV uzņēmumi Google Inc. (1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, ASV) un Facebook Inc. (1601 S California Ave, Palo Alto, CA 94394, ASV).

Tikai pēc "+ 1", "f" vai "pacelta īkšķa" pogas noklikšķināšanas Jūsu pārlūks izveido tiešu savienojumu ar Facebook vai Google serveriem. Pēc tam "+ 1" vai "f" vai "pacelta īkšķa" pogu Google vai Facebook nosūta tieši Jūsu pārlūkam, kurš to iesaista tīmekļa vietnē. Tādēļ mums nav ietekmes uz datu apjomu, ko ar šo pogu apkopo Google vai Facebook.

Savās interneta vietnēs Facebook un Google (http://www.facebook.com/policy.php; http://www.google.com/Intel/de/+/policy/+1button.html) sniedz sīku informāciju par Jūsu datu apjomu, veidu, mērķi, turpmāko apstrādi un tiesībām uz Jūsu privātās dzīves aizsardzību.

Pirms tam, izejot no sociālo tīklu (Facebook un Google+) lapām un dzēšot izveidotos sīkfailus, Jūs varat novērst to, ka Facebook vai Google apkopo informāciju par Jums laikā, kad apmeklējat mūsu tīmekļa vietni.

Aizsardzība pret surogātpastu/DDOS

Mūsu tīmekļa vietnē aizsardzībai pret surogātpastu un DDOS tiek izmantots Google reCAPTCHA. Šis pakalpojums analizē jūsu darbības tīmekļa vietnē, jūsu datora konfigurāciju (tostarp jebkurus jau instalētos Google sīkfailus) un jūsu IP adresi, lai noteiktu, vai esat īsts vai ļaunprātīgs lietotājs. Veicot noteiktus uzdevumus, problēmas konstatēšanas gadījumā jums tiks prasīts pierādīt, ka neesat robots. Piemēram, iesniedzot veidlapu.

Šie dati tiek tieši nodoti starp jūsu datoru un Google serveriem Eiropā un ASV. Tādējādi mums nav ietekmes ne uz to apkopoto datu apjomu, nedz arī uz šo datu turpmāko izmantošanas nolūku.

Google reCAPTCHA ir pakalpojums, ko nodrošina Google Inc, 1600 Ampitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, ASV. Papildinformāciju par jūsu datu apjomu, veidu un turpmāko apstrādi, kā arī informāciju par to, kā aizsargāt jūsu privātumu, skatiet Google privātuma politikā (https://www.google.com/policies/privacy/) un pakalpojuma noteikumos (https://www.google.com/policies/terms/).

Jautājumi un paziņojumi

Saskaņā ar Latvijas Republikas likumiem Jums ir tiesības iegūt bezmaksas informāciju par datiem, kas par Jums ir saglabāti, un, ja nepieciešams, tiesības koriģēt, bloķēt vai dzēst šos datus.

Ja Jums joprojām ir jautājumi par datu aizsardzību vai vēlaties nosūtīt mums paziņojumu, lai saņemtu informāciju vai tiktu dzēsti Jūsu dati, lūdzu, izmantojiet šo kontaktinformāciju:

Elfa Distrelec SIA
Mednieku iela 4a,
Rīga, LV-1010

T +371 67885544
F +371 67885543
latvija@elfadistrelec.com
www.elfadistrelec.lv


Paziņojums par piekrišanu

Es piekrītu, ka Distrelec Group AG apstrādā manus personas datus, proti, vārdu un uzvārdu, dzimumu, adresi, tālruņa numuru, e-pasta adresi, dzimšanas datumu, kā arī manus atbilžu un pirkumu paradumus un pārsūta tos Distrelec Group AG meitasuzņēmumiem [visu uzņēmumu saraksts], lai es varētu saņemt informāciju un jaunumu vēstules par pārdošanas piedāvājumiem un pasākumiem pa pastu, e-pastu vai tālruni.

Mēs ļoti nopietni uztveram Jūsu personas datu aizsardzību. Tāpēc mēs cenšamies ne tikai nodrošināt pieeju plašam preču sortimentam internetā, bet vienlaikus aizsargāt arī Jūsu tiesības lemt par savu personas datu apkopošanu un izmantošanu, kā arī nodrošināt Jūsu privātuma aizsardzību.

Mēs izmantosim Jūsu datus vienīgi saistībā ar attiecībām ar Jums kā klientu. Mēs nepārdosim, neaizdosim un citādi nenodosim Jūsu personas datus trešajām personām ārpus Distrelec Group AG. Jebkurā brīdī Jūs varat pieprasīt informāciju par datiem, kas par Jums ir saglabāti, vai lūgt tos izdzēst.